Останні події

Одеситів почули: УДАР у Верховній Раді фахово відсік небезпечні податкові ініціативи уряду

 Активіст УДАРу та підприємець Андрій Карпенко нагадав одеситам, що 28 грудня у Києві під час обговорення бюджету на 2015 рік саме депутатська група “УДАР” домоглася викреслення з проекту ряду небезпечних ініціатив, які б підірвали довіру до уряду України, як в середині країни, так і ззовні. Він підкреслив, що позиція групи “УДАР” щодо бюджету спиралася на представників малого та середнього бізнесу зі всіх регіонів країни, в тому числі до неї була доведена думка підприємців з Одеської області.

“Завдяки активності депутатської групи партії "УДАР" у Верховній Раді (фракція Блоку Петра Порошенка) з урядового проекту Державного бюджету на 2014 рік вдалося вилучити низку небезпечних для економіки України положень. Зокрема, проект бюджету та змін до Податкового кодексу передбачав запровадження для фізичних осіб обов’язкового декларування доходів, витрат і майна, а також надання податковим органам права донараховувати 30-вісотковий податок з перевищення витрат над доходами після відповідної перевірки. Якщо громадянин витрачає готівкові кошти, що зберігаються поза банківськими рахунками, то відповідно до урядового проекту такі витрати мали б вважатися "перевищенням" над доходами. Врешті-решт, це положення з законопроекту вилучено”, - заявив “ударівець”.

“Також за наполягання депатутів-"ударівців" Верховна Рада відмовляється від запровадження податку на комерційну нерухомість та поширення оподаткування на всю площу нерухомості – без урахування неоподатковуваної мінімальної площі житла. В умовах падіннях доходів такі податки призвели б до зубожіння найбільш вразливих та стали додатковим тягарем для малого й середнього бізнесу.

Не пройшла й урядова пропозиція щодо введення касових апаратів для платників єдиного податку, а також заборони віднесення витрат, перерахованих платником єдиного податку, на валові витрати платників податку на прибуток. Такі нововведення означали б фактичну ліквідацію спрощеної системи оподаткування.

Депутати з "УДАРУ" домоглися відмови від так званих спецрахунків з ПДВ, які б ускладнили і без того заплутану систему оподаткування.”, - також додав підприємець Андрій Карпенко.

Як пояснила народний депутат Оксана Продан (група "УДАРУ"), коментуючи урядові пропозиції до проекту бюджету, "наше завдання зробити так, аби не було гірше". "Про реформи, на жаль, не йдеться, - сказала вона. – Зібрати податки в підприємств та населення – це не реформування. У разі прийняття цих законів через місяць-два просто не було б з чого платити податки".

  30 Грудня 2014 +Коментар | подобається