Останні події

В Одесі знову з’явиться вулиця Івана та Юрія Лип

Одеський Апеляційний Адміністративний Суд задовольнив позов обласної організації партії УДАР і скасував рішення Одеської міської ради, щодо перейменування вулиці Юрія та Івана Лип, визнавши його протиправним.

«До Одеси, до дому повернулись Іван та Юрій Липи. Команда Одеського УДАРу домоглася в суді скасування незаконного, безглуздого та відверто антидержавного рішення Одеської міської ради керованою Геннадієм Трухановим про перейменування вулиці Івана та Юрія Лип. Все ж, не даремно ми на Майдані стояли», - заявляє Андрій Юсов.

«Рік судових баталій, в яких я приймав безпосередню участь, завершився встановленням справедливості. Ми відстояли честь і гідність. Назва вулиці Івана та Юрія Лип має бути відновлена», - коментує один з учасників судового процесу, член ради  Одеської обласної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Сергій Гуцалюк. Відповідно до постанови Одеського Апеляційного Адміністративного Суду від 10 червня 2014 р. Одеська міська рада має переглянути своє рішення, щодо повернення вулиці Юрія та Івана Лип назви «Радянська. У тексті постанови суд мотивує своє рішення «очевидністю грубого порушення прав громадян».

«Це відомі одесити, патріоти, борці за незалежну Україну, їхнім ім'ям за мерства Едуарда Гурвіца справедливо названо вулицю в Одесі, за мерства Костусєва героїв спробували позбавити визнання, тепер все гаразд. А скільки нам ще належить зробити в Одесі та по всій країні, що б громадяни згадали свою справжню, не «Табачну» історію, - додає Андрій Юсов свій коментар щодо історичних постатей Юрія та Івана Лип.

«Ми будемо контролювати виконання мерією рішення суду, фізичне відновлення табличок на будинках та внесення необхідних змін у документах має відбутись найближчим часом», - додають в Одеському УДАРі.

Як відомо, Юрій Липа народися в Одесі, був видатним українським діячем, письменником, лікарем, поетом, а також виступає, як теоретик сучасної української геополітик. Його батько Іван Липа довгий час займався лікарською практикою для незаможних городян в Одесі, мав свою лікарню, також вів активну громадську, політичну та письменницьку діяльність у місті, заснував видавництво «Одеська літературна спілка».  

  18 Червня 2014 +Коментар | подобається