Останні події

Державна влада в Одесі ігнорує державні свята

14 жовтня - державне свято - День українського козацтва. Воно відзначається щороку згідно з указом Президента України від 1999 року: "враховуючи історичне значення і заслуги козацтва в затвердженні української державності і його істотний вклад в сучасний процес створення держави".

Обласна організація політичної партії "УДАР Віталія Кличка" подала інформаційний запит в ОДА про те, як влада відмічатиме таке важливе державне свято. На що прийшла відповідь: "...буде проведений "круглий стіл" на тему "Розвиток українського козацтва на сучасному етапі. Дата буде оприлюднена в заходах ОДА". І все.

Чи потрібно говорити, що в Одесі є Музей Чорноморського козацтва, є школи і вищі учбові заклади, в яких навчаються діти і молодь, - а їх так необхідно виховувати в патріотичному дусі, в усвідомленні європейських цінностей - знати і розуміти історію своєї Вітчизни і любити ії. Але владі навіть в голову таке не приходить! Тема козацтва для Одеського регіону далеко не чужа. Саме українські козаки під командуванням військового отамана Захара Чепиги і військового судді Антона Головатого першими увійшли в Хаджибей, і допомогли генералові Де Рибасу відбити майбутню Одесу від турок.

Голова обласної організації політичної партії "УДАР Віталія Кличка" Андрія Юсов на таку відповідь з адміністрації ОГА заявив: "Саме козацтво стало тією силою, яка, який об'єднала народ навколо однієї ідеї - добитися незалежності і побудувати власну сильну державу. Цей факт не можна скидати з щита історії. Але обласна влада захоплена пропагандою зовсім інших цінностей і показують повну зневагу до національних свят України. Згадаємо недавнє святкування Дня незалежності України - влада поклала квіточки, і на цьому все закінчилося".

 

"Яку державу "будує" в Одеській області пан Матвийчук з компанією - незрозуміло. Усе це дуже схоже на "Back in USSR" - і це напередодні підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом у Вільнюсі. Ми інформуватимемо Президента країни про такий підхід одеської влади до державних свят України", - підсумував Андрій Юсов.

  1 Жовтня 2013 +Коментар | подобається