Останні події

У Одесі два губернатори розбиралися з куяльницькими землями

В середу 18 вересня перед початком сесії обласної ради на проспекті Шевченка, 4, активісти партії "УДАР Віталія Кличка" і представники громадського руху "SOS-Куяльник" під прапорами УДАРу і ЄС провели перфоманс - невеличку театральну виставу, на якій показали, як продаються цінні землі навкруги Куяльницького лиману.

На імпровізовану сцену перед колишнім обкомом комуністичної партії вийшов ставний чоловік в треуголці і з "губернаторською" стрічкою - він за "подяку" в конвертах від "зацікавлених осіб" роздавав куяльницькие землі наліво і направо. Після цього, виступили активісти і громадські діячі, які розповіли, як під виглядом "розмітки санітарної зони лиману" в приватну власність йдуть гектари цінної землі.

Активісти і громадські діячі "SOS-Куяльник" виступають за те, щоб лиман і степи навколо нього були оголошені Національним заповідником. Обласне управління охорони довкілля три роки готувало документи на створення природно-охоронної зони на цій території. Проте влітку цього року влада внесла корективи в колишнє рішення - землі навколо лиману тепер будуть курортно-рекреаційною зоною! А це означає, що унікальний природний комплекс можна буде використати під забудову, і майбутні покоління не побачать ні лиману, ні ковилових степів навколо нього.

 

До заклику громадських діячів цього разу "прислухався" голова Одеської обласної адміністрації Едуард Матвійчук. Він вийшов до активістів, не стримуючи емоцій, запросив їх та журналістів до себе в кабінет "для розмови". Але діалогу не вийшло. Дратуючись, Едуард Матвійчук виставив громадських діячів за поріг - один за іншим. "Губернатор" назвав одного з активістів "наркоманом", тим самим образивши особу і гідність.

Потім він, виправдовуючись, на високих тонах пояснив присутнім, що куяльницькие землі не продані, а віддані - 46 гектарів у Беляївському районі в тимчасове користування юридичному інституту Одеського держуніверситету Внутрішніх справ (у кадастровій карті України вказано - на будівництво дитячого садку), а 4 гектари в Комінтернівському районі - на створення "санітарної зони".

 

Едуард Матвійчук у присутності журналістів пообіцяв, що на найближчій сесії облради буде розглянуто питання про передачу землі назад в держвласність.

 

Роздратування чиновника зрозуміле - тема хвороблива для влади, помилки, допущені підлеглими, - очевидні. Нарочита відкритість Матвійчука, за якою немає відповіді на ті, що хвилюють одеситів питання, - це усього лише поза, красива, але поза.

"Ми змусили працювати владу, рятуючи унікальний лиман, - такий висновок зробив активіст партії "УДАР Віталія Кличка" Сергія Гуцалюк. - Ми вимагаємо, щоб цінні землі навколо лиману, які вже пішли в приватну власність, були повернені державі - в природний заповідник".

Ударівци мають намір подати до суду за зневагу честі і гідності тих, що виступали, а також продовжують контролювати владу в усіх діях з порятунку Куяльника.

  19 Вересня 2013 +Коментар | подобається