Останні події

УДАР вимагає від Януковича і Пшонки перевірити НПЗ і усунути проблему запаху тухлих яєць в Одесі

Одесити втомилися скаржитися на неприємний запах в місті. Він поширюється по багатьох вулицях, і отруює життя городян. На вимогу екологів і громадських діячів були проведені дослідження повітря, які підтвердили перевищення концентрації шкідливих речовин у декілька разів. Але влада не реагує на результати досліджень. Усі "шкідливі" підприємства продовжують працювати - НПЗ, нафтогавань, "Ексімнафтопродукт", "Синтез Оіл". В основному, перевалка нафтопродуктів, а також промивально-пропарювальні роботи здійснюються вночі, коли санітарні служби не можуть проконтролювати шкідливі викиди в повітря.

"Офіційно перевалка нафтопродуктів в Одесі складає десятки мільйонів тонн. А скільки їх перевалюється не офіційно - невідомо, але усе це дає не лише неприємний запах, а викиди в атмосферу шкідливих речовин", - підкреслила громадський діяч Світлана Слісаренок.

Екологи стверджують, що забруднення повітря в Одесі сприяє поширенню різних захворювань, передусім - алергії, астми і раку органів дихання.

Активісти УДАРу заявляють, що бездіяльність державних органів, в першу чергу - екологічній інспекції Одеської області, є протиправною, порушує Статтю 50 Конституції України. УДАР вимагає від Президента України і Генерального прокурора термінового втручання в цю серйозну проблему і призначення перевірки на НПЗ, а також покарання усіх, хто винен в тому, що одесити вимушені дихати таким забрудненим повітрям.

Заст. голови політради обласної організації політичної партії "УДАР Віталія Кличка" Романа Дев’ятов в ході прес-конференції оголосив телефон гарячої лінії в Одесі - +38 067 521 11 00, по якому можна звертатися у будь-який час доби. Партія УДАР фіксує усі звернення одеситів з питань забруднення повітря в місті.

Окрім цього, УДАР ініціює створення громадського руху "За чисте повітря в Одесі" і проведення громадської екологічної експертизи. Одеса повинна стати містом з чистим повітрям!

  18 Вересня 2013 +Коментар | подобається