Останні події

Береги Куяльнику стали продавати!

Вранці 3 вересня активісти одеської обласної організації політичної партії "УДАР Віталія Кличка" біля села Красносілка в районі військової частини на схилах Куяльницького лиману виявили межовий знак № 061А003187. Це означає, що цінні цілинні степові ділянки берега Куяльницького лиману стали об'єктом приватної власності. Обласна влада не лише ігнорує створення Національного ландшафтного парку, а вже пустила береги лиману на розпродаж.

 Документи на створення заповідної зони готувалися держуправлінням охорони навколишнього середовища в Одеській області майже три роки - в жовтні 2011 року облрада затвердила "Регіональну програму збереження і оновлення водних ресурсів басейну Куяльницького лиману". Територія навколо лиману зобов'язана бути одним великим заповідником. Статус Національного парку повинен був стати рятівним кругом для лиману і для збереження багатства тутешніх степів. До його складу планували включити усі землі навколо лиману, включаючи територію санаторію Пирогова. Між іншим, Одеська міськрада своїм рішенням від 18.06.2013р. підтвердила включення 161 га земель міста під санаторієм імені Пирогова до складу Національного парку. Проте одеська облрада своїм рішенням від 4 липня 2013 року відправила ідею створення Національного парку «до смітнику» - тепер на берегах лиману буде "курортно-оздоровча зона". І виявлений сьогодні межовий знак підтверджує наші побоювання - землі навколо цінного Куяльницького лиману стали активно продавати ще до створення парку!

 Член політради УДАРу, відомий одеський громадський діяч Сергій Гуцалюк з обуренням відізвався про те, що землі стали ділити, ще не приступивши до порятунку лиману : "Влада замилює очі своїми "рятівними танцями" навколо лиману - нічого не роблять і багато кричать про те, що вони нібито "рятують"! А насправді під цей шум вони вже приступили до "розпилювання" цінних земель на берегах лиману. Вони хочуть, щоб до того моменту, коли почнеться наповнення лиману морською водою, уся земля навкруги буде передана до приватних рук! Все, і тоді ні про який Національний парк не може бути і мови! Ми не дамо ділити землі навколо лиману. Вже зараз УДАР подав запит - кому віддали землю біля Красносілки, по номеру межового знаку це можна визначити".

 

УДАР наполягає на створенні Національного парку на берегах Куяльницького лиману. Ці землі не повинні бути передані в приватні руки. Необхідно залишити для майбутніх поколінь не лише унікальний лиман, але і унікальний природний комплекс, який створила природа на його берегах.

Місцева влада займається політичним самопіаром, а не вирішує серйозну проблему порятунку лиману.

  5 Вересня 2013 +Коментар | подобається