Останні події

Лиман почав нестримно мілішати!

Рано вранці 9 серпня активісти обласної організації політичної партії "УДАР Віталія Кличка" і громадські діячі відправилися на чергове прибирання Куяльницького лиману. Цього разу прибирали ділянку в районі Третьої кручі - від селища Корсунці до села Красносілка. У імпровізованому суботнику брало участь 10 чоловік, усього прибрали 25 мішків сміття. Люди намагалися швидко і ефективно виконати прибирання, щоб встигнути до полудня - в цей час на лимані дуже спекотно. Сміття вивантажили в особисті автомобілі і на причіп. Громадські діячі прибрали все, що можна було прибрати руками, але на цій ділянці по берегу лиману багато будівельного сміття - потрібні екскаватори і вантажівки.

Місцеві жителі поділилися з громадськими діячами сумною новиною - лиман нестримно почав мілішати. "Дощів вже давно не було, і в найближчі два тижні за прогнозом погоди - опадів не передбачається взагалі, - розповів житель села Красносілка Олег. - В лиман вже зараз заходити не те, що просто дрібно - а боляче - великі кристали солі ріжуть ступні, як ножі".

"Влада теж організовує суботники - але масштабні, з технікою, приганяють бюджетників по вихідних днях, примушують фермерів - приватних підприємців варити шурпу для усіх учасників прибирання, заздалегідь забивши по 2-3 вівці, - поділився Олег. - Складається враження, що влада хоче "замилити" очі одеситам, зображуючи тут "бурхливу" діяльність в жилетах Партії регіонів. Насправді, дуже схоже, що комусь треба, щоб лиман висох остаточно - залишилося малюсіньке "коло" води, тоді його можна буде продати як "неліквід", дешево, якомусь місцевому князькові. Віддали ж так свого часу ЧМП, міські санаторії, віддали геть Міжрейсову базу моряків. І з Куяльником зроблять те ж саме".

Кандидат географічних наук, співробітник кафедри гідроекології і водних досліджень Одеського державного екологічного університету Олег Гриб нещодавно спостерігав лиман з висоти пташиного польоту. Він зробив наступні висновки:

- Із-за спекі і сильного випару води в лимані почався активний процес випадання солі. У деяких місцях сіль лежить на берегах смугою до 100 м.

- Синоптики прогнозують дуже жаркий серпень. А це означає одно: аномальна жара в комплексі з вологістю повітря до 50огут привести до ще більшого випару і випадання солі. Наслідки можуть бути безповоротними.

- Через те, що учені досі не можуть спільно виробити рішення по порятунку лиману, - втрачається дорогоцінний час, лиман зникає, скоро на його місці буде соляна пустеля.

- Прибирання сміття на берегах лиману - не панацея в порятунку. Вже цієї осені необхідно висаджувати дерева, багато дерев - лісосмуги, лісопосадки. Вони затримуватимуть вологу біля берегів лиману і запобіжать утворення соляної пустелі.

  13 Серпня 2013 +Коментар | подобається