Останні події

Одесити видали книгу про Луценка

Цього року прогресивна громадськість Одеси відмітила 150-річчя видатного одеського історика, лікаря і громадського діяча Івана Митрофановича Луценка. До цієї пам'ятної дати учені-історики Олександр Музичко і Тарас Вінцковський написали книгу про його життя і діяльність, який на початку ХХ століття заснував школу гомеопатії в Одесі. Доктор Луценко не лише розвивав в нашому місті есперанто і вегетаріанський рух, але і усебічно підтримував розвиток української культури - видання газет, журналів, організацію суспільств. Іван Митрофанович очолював одеські "Просвіту" і "Український клуб". У 1917-18-х роках він входив до складу Української Центральної Ради, був одним з організаторів відродження Українського козацтва.

Усі демократичні сили Одеси взяли участь у зборі коштів на видання книги про Луценка. Потрібні 29 тисяч гривень збирали не лише патріотично налагоджені громадські організації, але і багато небайдужих жителів Одеси. Активісти партії "УДАР Віталія Кличка" усебічно підтримують розвиток національної культури і науки, саме тому "УДАР" так само брав участь у виданні наукової праці про Луценка. За підтримки Одеської обласної організації політичної партії були зібрані гроші на видання книги "Іван Луценко (1863-1919) Український націєтворець" в київській друкарні братів Капранових "Зелений  Пес".

Вже сьогодні книга про Луценка поступила в усі наукові бібліотеки Одеси, а також в Український Дім на Єкатерининській вулиці, 71.

Автор Олександр Музичко так прокоментував появу своєї праці про Луценка в Одесі: "Книга видана - з чим можна привітати усіх розумних людей, що читають. Самоорганізація і підтримка - це все ж велика сила".

 

 

  3 Липня 2013 +Коментар | подобається