Останні події

Одеський УДАР відсвяткував перемогу української зброї

Неподалік від Одеси, в Очакові, Миколаївської області, активісти партії УДАР разом з козаками Одеської, Херсонської, Миколаївської областей відсвяткували 225-ю річницю Перемоги української зброї в Лиманській битві 1788 році. В урочистостях взяв участь посол США в Україні Джон  Ф. Теффт.

Присутність американського дипломата на святі не була випадковою. Справа в тому, в знаменитій  битві 225 років тому в загоні українських козаків на рівних бився легендарний соратник Джорджа Вашингтона, один із засновників американського військово-морського флоту Джон Пол Джонс.

Окрім того, на свято прибув офіцер ВМС США у відставці полковник Олег Головатий – нащадок знаменитого отамана козаків-чорноморців Антона Головатого.

Високоповажні іноземні гості разом з українською громадою вшанували легендарний подвиг українського війська.

Активісти одеської обласної організації партії  УДАР також внесли свій внесок в проведення заходу, тим що продемонстрували аутентичний репертуар у виконанні кобзарів Олекси Губського та Максима Трубнікова на старосвітських кобзах. На подібному інструменті грав Антон Головатий, бойовий побратим Джона Пола Джонса.

Посол США Джон  Ф. Теффт із зацікавленістю поспілкувався з одеськими кобзарями. Він був зворушений таким явищем, як відродження аутентичних інструментів та прадавнього репертуару, який міг слухати у виконанні Антона Головатого і перший військово-морський герой США.

Неприпустимим залишається той факт, що не зважаючи на  значущість та загальнонаціональний масштаб події, центральна українська влада жодним чином не відреагувала на цей захід. Серед офіційних державних осіб на святкуванні були присутні лише заступники голів очаківської районної та Миколаівської держадміністрацій. Схожа ситуація спостерігалася  і з засобами масової інформації. На урочистостях не було жодного загальноукраїнського телеканалу. Схоже, що центральна влада вчергове демонструє свою чужинність та відстороненість до всього того, що становить культурний чи історичний набуток українського народу.  Хочемо наголосити, що захід відбувся виключно  завдяки титанічним  зусиллям української громадськості. Зокрема, козацьких товариств Півдня України, а також за сприяння посольства США в Україні.

 

 

  17 Червня 2013 +Коментар | подобається