Останні події

Одеський УДАР підтримує європейські ініціативи


Семінар відбувався за підтримки Посольства Литовської Республіки в України та участі Генеральних консульств Румунії, Туреччини і Грузії в Одесі який відбувся в Одесі в Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К. Д. Ушинського 29 травня 2013 року . 

Ініціатори проведення семінару – Одеський науково-інформаційний центр Євроатлантичної співпраці кафедра політичних наук та Інститут стратегічних досліджень та прогнозів трансатлантичних процесів. 
Мета семінару: 
Розгляд на експертному рівні головних проблем еволюції і трансформації ЄС, розвитку економіки, науки і безпеки, реалізації партнерства України з ЄС; інформування громадськості Одеси й Одеської області з діяльністю Європейського Союзу, Північноатлантичного Альянсу та співробітництва з країнами Чорноморського басейну; поглиблення співпраці ЄС з Україною в галузі енергетичної безпеки, екології, розвитку сучасних технологій; поглиблення прикордонної співпраці з країнами ЄС; наближення України до Європейських стандартів, демократичних та цивілізаційних цінностей.
Основні питання, які прозвучали в ході дискусії:
- ЄС та проекти економічної співпраці від Балтійського до Чорного моря;
- Співробітництво країн басейну Чорного моря в розвитку торгівлі, науки, культури й освіти;
- Альтернативна, ядерна енергетика і сланцевий газ в питаннях економіки, екологічної безпеки і діяльності паливно-енергетичного комплексу;
- ЄС та Україна в проектах розвитку транспорту, зберігання та безпеки товарів і енергоносіїв ;
- Європейська безпека, як гарантія розвитку демократичного розвитку суспільства.

Семінар був дуже цікавим і пройшов в жвавих дискусіях. Зокрема з докладами виступили: 
- Торговий аташе Генерального консульства Туреччини в Одесі Неджет Есер, який розповів про сучасну Туреччину в співробітництві з країнами Чорноморського басейну і розвитку торгівлі, економіки, науки, культури і безпеки.
- Посол з питань енергетики та транспорту Міністерства закордонних справ Литви Вітаутас Наудужас демонстрував «Вікінг»-проект: ціна яку бажають та гнучкість, яка необхідна.

- Керівник Центру бізнес-освіти Одеського національного економічного університету Ірина Допіра поділилася досвідом реалізації проекту «Мережа прикордонного ділового співробітництва Україна-Румунія -Республіка Молдова»

- Представник Молдови Jean Van Acker розповідав про співпрацю між Україною та Молдовою, стратегію у прикордонному співробітництві між державами.

  31 Травня 2013 +Коментар | подобається