Останні події

На книгу про Луценка зібрано більше 20 тисяч гривень

 

7 березня одесити відмітили 150-річчя видатного одеського історика, лікаря і громадського діяча Івана Митрофановича Луценка, поклавши квіти до меморіальної дошки будинку на вулиці Пастера, 52.

До 150-річчя Луценка одеські учені-історики Олександр Музичко і Тарас Винцковський написали книгу про життя і діяльність Івана Митрофановича, який на початку ХХ століття заснував школу гомеопатії в Одесі. Доктор Луценко не лише розвивав в нашому місті есперантистський і вегетаріанський рух, але і усебічно підтримував розвиток української культури - видання газет, журналів, організацію суспільств. Іван Митрофанович очолював одеські «Просвіту» і «Український клуб». У 1917-18-х роках він входив до складу Української Центральної Ради, був одним з організаторів відродження Українського козацтва.

У меморіальної дошки докторові Луценку виступили автори книги Тарас Винцковський і Олександр Музичко.

 «Луценко був особою, яка об'єднує Україну. Я наполягаю на тому, щоб одна з вулиць в Одесі носила ім'я цієї видатної людини», - підкреслив Олександр Музичко.

Голова Одеської обласної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Андрій Юсов заявив: "Ювілей Івана Луценка - це велике свято для усієї одеської громади. Нам належить повернути правду історії. Історія Луценка - це не просто історія чесної, освіченої, цивільно активної людини, яка любила свободу. Це історія людини, яка була готова віддати життя за свободу, і зробив це».

«У одеситів є справжні герої - такі, як Іван Луценко, на яких треба дорівнювати і виховувати на їх прикладі підростаюче покоління. Тому книга, написана про Луценка, така важлива для усіх нас», - підсумував Андрій Юсов.

За допомогою одеської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка», Українського Дому в Одесі, Всеукраїнського лікарського товариства і інших громадських організацій на книгу про Луценку зібрані вже більше 20 тисяч гривен з 29 необхідних. Збір триває. У травні цього року книга повинна побачити світ. Усі, хто хоче посприяти виданню книги про Луценко можуть звернутися по телефону до автора, історика Олександра Музичко - 38 067 379 06 68 та перерахувати гроші впродовж трьох тижнів на рахунок:

МФО Банку: 300346
Найменування Банку: ПАТ «Альфа-Банк»
Отримувач, ПІБ: ВІНЦКОВСЬКИЙ ТАРАС СТЕПАНОВИЧ
Ідентифікаційний номер ДРФО: 2616711850
Рахунок для поповнення: 26201255901601
Призначення платежу: поповнення поточного рахунку № 26201255901601 ВІНЦКОВСЬКИЙ ТАРАС СТЕПАНОВИЧ

 

  15 Березеня 2013 +Коментар | подобається