Останні події

Інтернет-конференція Андрія Юсова

 

Уважаемый Андрей Викторович. В прошлом году я вступил в партию, но никакого документа мне не выдали. Недавно прочитал, что была перерегистрация членов партии. Я ничего об этом не знал. Надо ли мне заново подавать заявление?

- Ми дійсно проводимо перереєстрацію членів партії за інформацією за реєстром членів партії, який надав нам Київ.  Всі члени партії були повідомлені про перереєстрацію. Якщо вас в цьому списку не було, то це технічна проблема, яку ми обовязково виправимо. Вам треба зв’язатись і залишите свої контакти по телефону 063 483 74 10. Буду радий продовженню співпраці.

Насколько соответствует действительности, что С. Рахубенко создавал ячейку партии "Удар" за свои деньги и теперь ему должны очень приличную сумму?

-          Я думаю, що це питання правильно переадресувати до Сергія Валерійовича і тих людей, які працювали в команді з ним. Процес створення партії УДАР в Одеської області був початий ще до місцевих виборів 2010 року. Сьогодні розвиток партії триває. Якщо говорити про ресурсне забезпечення, то я зі свого боку можу говорити про теперішнє і майбутнє. Ми робимо ставку на зусилля наших членів та прихильників. Процес ресурсного забезпечення має бути максимально прозорим. Я дуже хотів би залучити до співпраці з УДАРом представників малого бізнесу і налагодити організований і ефективний збір членських внесків і прозоре їх використання – так, як це повинно бути в цивілізованої європейській партії.

 

Андрей, какие задачи стоят перед Вами, перед руководителем областной организации? Убрать из Одессы Костусева это, конечно, святое дело, но Одесская область это не только Одесса, в области своих бед хватает!

 

-          Абсолютно справедливо, що Одеса – це не тільки Одеська область, але Одеса – це місто - мільйонник і один із інформаційних центрів країни, тому природне, що багато уваги приділяється саме Одесі. Зрозуміло, що свої «костусєви» є в багатьох районах Одеської області. І з ними також необхідно вирішувати питання. Але завдання партії не лише ставити питання про заміну персоналій при владі, а вирішувати конкретні проблеми – такі, як зупинення законопроекту про приватизацію портів, про який говорить заступник голови Одеської партійно організації Сергій Білюк. Все, що пов’язано з розвитком місцевого самоврядування має бути підтримано і максимально розвинене партією УДАР. Нам сьогодні потрібно залучити велику кількість молодих енергійних людей, які хочуть змін найкраще.  Одеська область – це сусід Європейського Союзу і відповідно, де – я к не в Одесі втілювати в життя європейські принципи підходу к політиці.

 

В прошлом году Удар в Одессе раскрашивал зебры и ямки на дорогах. Заметили ли эти акции соответствующие городские службы, была ли официальная реакция? Будут ли такие раскраски продолжены в дальнейшем?

 

-          Дійсно, була низька хороших акцій і з розфарбуванням ям, і з відновленням розмітки на пішохідних переходах. Очевидно, що такі ініціативи, що звертають увагу влади на ії бездіяльність та мобілізують громадян до прямої дії, будуть максимально підтримуватися партією УДАР і продовжуватися.

 

В Интернете прошла информация о проблемах, возникших с бизнесом члена "Удара" И. Сафина, и что в партии это предпочитают не комментировать. Это действительно так?

 

-          Я думаю, що абсолютно коректно поставити питання про чуткі, які стосуються до Ігоря Сафіна, безпосередньо Ігорю Сафіну. Це – член нашої партії, член команди, який прекрасно себе зарекомендував в ході останніх парламентських виборів. Ми з ним регулярно спілкуємось, маємо прямий зв'язок  і будемо працювати і в майбутньому. Якщо увага різних контролюючих органів влади до його професійної діяльності буде носити політичний підтекст і Ігорю Сафіну буде потрібна допомога, то однозначно, що УДАР такої допомоги членам своєї команди надасть.

 

Уважаемый Андрей. Кого "УДАР" видит мэром Одессы - понятно. А кого видит реальными конкурентами этого кандидата? Кого готовится "бить"?

 

-          Думаю, що прізвища тут не є суттєво. Зрозуміло, головним конкурентом Едуарда Йосиповича Гурвіца на майбутніх виборах міського голови буде кандидат від Партії регіонів. Яке б не було прізвище цього кандидата, очевидно, що громада Одещини має бути готова йому протистояти, оскільки за черговим Костусєвим будуть і далі стояти не інтереси міста, а вузькопартійни задачі та приватні економічні інтереси.

 

 

Какова, на ваш взгляд, перспектива политической деятельности Рахубенко и Ко, обвинивших руководство "Удара" и лично Кличко в отходе от демократических принципов?

 

-          Сергій Рахубенко оголосив про намір створення нової громадської організації. Я можу побажати, щоб ця громадська організація була активною в Одесі і регіоні, і не відходила від демократичних принципів.

 

Уважаемый Андрей, вот читаю, что ""УДАР" требует немедленно ввести законопроект о проведении выборов в городах в два тура". Навряд ли этот законопроект был бы разработан, если бы касался безобразий с выборами мэра только в Одессе. В каких еще городах Украины ситуация, подобная одесской?

 

-          Вибори Одеського міського голови в один тур – це в принципі маніпуляційна схема, яка дозволяє спотворювати думку місцевої громади і розтягувати голоси, забезпечуючи перемогу кандидата від влади. Коли ми говоримо про необхідність обрання міського голови в два тури, то тут найбільшим прикладом є не Одеса, а Київ – там найближчим часом розгорнуться політичні баталії. Дуже важливо, щоб демократичні сили, об’єднавшись, змогли закріпити перемогу на парламентських виборах під час виборів міського голови Києва. перед  одеситами стоїть схожа задача. Я переконаний, що у випадку прийняття закону про вибори мера в два тура дозволить міському голові дійсно бути обраним більшістю активних мешканців міста.

 

 

 Ответьте, пожалуйста: сколько было в области и в городе членов партии Удар до смены руководства, сколько людей вышли из партии после смещения руководителей, сколько сейчас членов насчитывает УДАР в городе и в области?

 

-          За даними, які у мене в наявності, в партії нараховувалось 800 членів. Сьогодні триває перереєстрація, ії пройшли понад 400 удрівців в Одеському регіоні. Ми не повинні загубити жодного активного партійця, і повинні залучати нових прихильників партії. Однозначно скажу, що завдання організації в Одеської області – не наганяти кількість , а побудувати якісну ефективну політичну організацію однодумців в регіоні.

 

 

Расскажите, пожалуйста о людях, которых вместе с Вами назначили руководителями районных организаций в области. Кто эти люди, какое они имеют отношение к тем районам? И вообще для чего и кому нужна была эта смена? Неужели Гурвицу нужна Одесская область? То, что с вашей "командой" ему ничего не светит в городе это, как бы, понятно. Спасибо.

 

-          Велика кількість голів районних осередків партії УДАР назначені виконуючими обов’язки керівників. Інші люди в переважної більшості є активними партійцями, які представляюсь партійні осередки і є авторитетами в регіонах. За призначення виконуючих обов’язками буде іти процес проведення місцевих зборів і обрання, або переобрання голів. Відповідно, ми прикладемо максимум зусиль для того, щоб це був публічний процес, наслідком чого стане посилення команди УДАРу и залучення до нас впливових місцевих політиків , моральних авторитетів, людей з активною життєвою позицією.

 

Скажите, кто финансирует партию Удар у нас? В Интернете писалось, что партию в Одессе создали и финансировали два бизнесмена. Кто они? В бывшем Фронте Змин не скрывают, что их одесский руководитель очень состоятельный бизнесмен.

 

-          Сьогодні партія УДАР в Одеської області знаходиться на самофінансуванні. На допомозі бізнесу ми не побудуємо партійну структуру. Головний ресурс діяльності партії – це все ж такі не гроші. Це людський потенціал і кадровий склад партії. Буде хороша команда – буде і високий рівень самозабезпечення. І повторюю, без членських внесків нам також не обійтись. Ми будемо обговорювати питання розміру членських внесків на найближчім засіданні політради. На мою думку, 40 гривень на місяць було би справедливим членським внеском для членів партії в місті, і 20 гривень – для членів партії по області.

 

 

Уважаемый Андрей Владимирович! Куда делся Иван Плачков? Еще недавно он давал интернет-конференцию как член политсовета партии «Украинский демократический альянс за реформы», но потом его связи с "Ударом" пресса не освещала. Было бы логично, при его возможностях и политическом весе, видеть его в областной организации. Проблемы области он, бывший губернатор, знает, согласитесь, лучше Вас!

 

-          Іван Плачков дійсно впливова фігура в Одеському регіоні, він довгий час прибував в лавах партії УДАР.  Проте Іван Васильович вирішив цілком пов’язати себе в бізнес-структурах – він очолив наглядову раду в «Київенерго» . Власне, це був його вибір. Я персонально  з повагою ставлюсь до цього політика. Очевидно, що робота в таких структура зв’язана з великим бізнесом, великим капіталом, і це може зашкодити політичної діяльності і роботі опозиційної політичної сили.

 

Если бы Гурвиц не нашел общий язык с "Ударом", вы бы стали членом этой партии?

 

-          В команді УДАРу велика кількість моїх друзів та однодумців, з якими я пройшов певний політичний шлях і спільний шлях в громадському житті. Зокрема, це голова Київської обласної організації партії УДАР Олег Велікін, голова Черкаської обласної організації Віталій Іляшенко, депутат Верховної Ради Ростислав Павленко, директор Українського інституту публічної політики Віктор Чумак. Співпрацю з командою УДАРу я розпочав з підтримки виборчої кампанії кандидата-мажоритарника від партії УДАР по 97 виборчому округу міста Бровари Павло Резаненко. Все це було до прийняття рішення Едуардом Йосиповичем  до співпраці з Віталієм Кличко і партією УДАР.

 

 

Уважаемый Андрей. Одесский свободовец П. Кириленко в очередной раз заявил, что городские депутаты "демонструють неукраїнську суть чинної міської влади та її цілеспрямовану планомірну політику деукраїнізації Одеси". Интересно Ваше отношение к этому вопросу, так как Вы один из немногих местных политиков, принципиально разговаривающих на украинском языке. Распространится ли Ваше видение ситуации на работу всего областного (и городского) штаба Удара?

 

- Для меня очевидно, что в Одесской области большинство депутатского корпуса демонстрирует не антиукраинскую сущность, а  работают против интересов города в целом. Здесь не идет речь о каком-то национальном окрасе. Коррупция и бесхозяйственность не должны прятаться за политическим флагами и идеологией.  Это не «неукраинская суть», а неадекватная суть действующей городской власти. У меня два язык – русский и украинский. И разговариваю как на русском, так и на украинском языке. Члены одесской команды УДАРа – это самодостаточные люди со своим видением ситуации, с принципиальной проевропейской политической позицией. У нас много членов партии – русскоговорящих, украиноговорящих или двуязычных. Это не тот вопрос, по которому мы будем проводить «водораздел» - ни в партии, ни в Одессе, ни в украинском обществе.

 

Уважаемый Андрей, от областного Удара ждут не глобальных изменений на уровне страны, а конкретных действий в области. Какие первоочередные планы у Удара в Одесской области? Устраивает ли вас Матвийчук, под которым, если верить средствам массовой информации, кресло все-таки качается? Реальна ли опасность, что поставят кого-то, кто будет гораздо хуже?

 

- Нажаль, для діючий владі прізвище губернатора або міського голови мало на що впливає. Побудована хибна вертикаль з хибними завданнями. По суті, ми сьогодні в особі губернатора маємо не представника громади Одещини, а обласну організацію Партії регіонів. Тому, кого б сьогодні не призначили заміст Матвійчука, губернатор буде обслуговувати інтереси, в першу чергу, Партії регіонів, ії партнерів, а не враховуючи думку мешканців Одеської області.

 

Какие первые три законопроекта намерена предложить фракция вашей партии в Верховной Раде?

-          У перші дні сесії УДАР подав проекти рішень парламенту на виконання своєї програми. Ми вимагаємо негайно ввести в дію електронну систему персонального голосування «Рада-3». Тому ми зареєстрували проект постанови ВР про використання сенсорної клавіші. Також ми пожали законопроект про проведення виборів у містах у два тури. Мер представлятиме більшість населення міста – і керувати громадами не будуть випадкові люди або шахраї. Ми запропонували проводити вибори мерів міст (міських голів) за мажоритарною системою абсолютної більшості. Щоб перемогти, кандидат має набрати понад 50% голосів. Якщо такого не виявлено, проводиться повторне голосування – «другий тур», у якому беруть участь два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів виборців.  Ми також вимагаємо створити Тимчасову слідчу комісію для розслідування порушень закону під час виборів:

Мають бути перевірені відомості про порушення на всіх етапах виборчого процесу, а винні – притягнуті до відповідальності.

Фальсифікатори виборів повинні відчути, що за їх дії вони отримують покарання.

Ми подали законопроект про скасування безглуздих пільг, якими роками користувались депутати.

Зокрема, ми пропонуємо скасувати такі пільги:

Безкоштовний проїзд усіма видами транспорту (пропонується встановити чіткій ліміт коштів для проїзду територією України для виконання депутатських повноважень);

Обов’язкове державне страхування;

Безкоштовні санаторно-курортні путівки;

Матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі подвійної місячної зарплати до щорічної оплачуваної відпустки;

Виплату допомоги  при виході на  пенсію в  розмірі дванадцяти місячних посадових окладів;

Безкоштовне забезпечення житлом (пропонується натомість для депутатів, які цього потребують, щомісячно виплачувати оренду квартири або номера в готелі у межах встановленого кошторису);

Також пропонуємо скасувати пільги, які отримує депутат після закінчення повноважень:

виплат на час працевлаштування,

грошової допомоги в разі дострокового закінчення повноважень,

утримання колишнього депутата за державний кошт до пенсії, якщо він не може знайти роботу, і подібне.

 

 

 

Андрей, судя по результатам выборов в Раду наше общество радикализуется. Ваше отношение к этому?

 

-          Дійсно, такі факти присутні. Радикалізація суспільства – це прямий наслідок дій української влади – президента, Партії регіонів, уряду. Громадянам залишається менше можливостей для легітимного захисту своїх прав. По суті демократичні інститути перестають працювати. Відбувається максимальна  делигитимизація влади в очах суспільства. В такої ситуації величезна відповідальність лягає на плечі політиків. Дуже легко сирниками в виді популістських радикальних заяв різних кольорів розпалити сьогодні українське суспільство. На щастя, в партії УДАР зібрані як раз виважені думаючі політики, яки думають не про кількість посилань в Інтернеті після своєї заяви, а про ії наслідки для украї

  24 Грудня 2012 +Коментар | подобається